#Alternatywa5 – Czy mówić mu o ilości dotychczasowych partnerów?

#damskomeska

Jak zwykle staramy się bardzo konkretnie. Dziś o tym czy mówić partnerowi o dużej ilości swoich partnerów seksualnych.

Aby odpowiedzieć na to pytanie, zastanówmy się jak jest to odbierane.

 

Jeśli kobieta powie mężczyźnie, że spała z wieloma facetami…

Ale chwila, chwila!

Ile to w ogóle jest : wiele facetów???

Bardzo ogólnie i w przybliżeniu trzeba tu powiedzieć, że dla większości facetów jest to mniej więcej powyżej 10.

 

A zatem, jeśli kobieta powie mężczyźnie, że spała z wieloma facetami i będzie to wiecej niż on miał dziewczyn w łóżku, to możliwości są trzy:

  1. On zawstydzi się, że ona jest bardziej doświadczona od niego. Być może wedy odejdzie, choć bardziej prawdopodobne, że skłamie, że tez miał tyle i relacja pójdzie dalej.
  2. On pomyśli, że ona jest rozwiązła, przez to nie będzie mu wierna, na pewno go zdradzi.
  3. On powie że spoko, że „nieźle wariowałaś, i nie będzie z tego robił problemu.

Podejscia numer 1 i 2 są szkodliwe. Szkodzą otwartości między ludźmi, szkodzą relacjom, nakładają kompleksy. Właściwe podejście w tej sytuacji dla faceta to podejście numer 3 i dodatkowo najlepiej gdyby myslał tak:

seks partnerzy

Jest trochę takich facetów, ale sa w mniejszości. Szkoda.

Posiadanie wielu partnerów seksualnych znaczy zwykle, że ma się doświadczenie w łóżku. To dobrze prawda? Kobiety potrafią zrezygnować z seksu z wieloma innymi jeśli spotkają tego wyjątkowego faceta. Czasem nie stanie się to od razu, bo mogą mieć w życiu imprezowy czas w którym chcą niezobowiązujących relacji. Analogicznie tak samo jest w przypadku facetów.

 

Zobacz jak to wygląda w druga stronę. To znaczy, gdy to mężczyzną mówi kobiecie że miał wiele kobiet. Kobieta jest w stanie to zaakceptować, jeśli zależy jej na tym meżczyźnie. Nawet jeśli on obecnie ma inne kobiety. Ona czuje że może być lepsza od innych i pokazać mu że warto przestać skakać z kwiatka na kwiatek. Jeśli tylko czuje w nim wartość.

 

Panowie bierzcie przykład z kobiet. Pamiętajcie, też że w życiu każdy ma czas w którym nie chce związków. Dziewczyny wstydzą się mówić o swojej seksualnej przeszłości z winy oceniających je facetów.

 

Czy zatem warto mówić partnerowi o swojej seksualnej przeszłości? 

Ogólnie nie warto, dopóki druga strona się o to nie zapyta, bo niczemu to nie służy, jeśli Wasza relacja rozwija się dobrze. A nawet jeśli aktualnie też ma się innych partnerów seksualnych to, to tylko Twoja wola czy zrezygnujesz z nich dla tej osoby. Jeśli nie będziesz w stanie, to znaczy że ta osoba znaczy dla Ciebie zbyt mało.

 

A jeśli już zapyta?

To zawsze ryzyko, bo nie wiesz czy masz do czynienia z typem faceta 1,2 czy 3 (numeracja z pytania z początku artykułu).

Zapewne wyczuwasz, którym typem jest Twój facet., ale czy na pewno?

Powiedz mu zatem tak:

„Miałam różnych partnerów, z każdym było inaczej. Dzięki temu, wiem teraz czego chcę od seksu i relacji”

Jeśli on nalega na podanie liczby to powiedz:

„Nie jest o istotne, dla mnie liczy się aktualna relacja. Chciałabym żeby była lepsza od tych poprzednich, A Ty chcesz?”

Jeśli on Ci zarzuci, że pewnie miałaś ich wielu, to powiedz:

„Czemu Cie tak to interesuje? W czym to polepszy nasz związek?”

Wówczas dowiesz się jakie są jego obawy , czy jest typem numer 1 lub 2, a może jeszcze inaczej na to patrzy. Teraz już masz kontrolę nad rozmową i możecie ten temat raz na zawsze omówić. Dasz radę 😉

Jeśli jesteś mężczyzną to zastanów się czy ocenianie kobiet za to z iloma spały , naprawdę prowadzi Was do czegoś dobrego…?

#damskomeska

Polub nas i śledź na bieżaco na naszym Facebooku 🙂

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *