#Alternatywa3 – Odwaga – miałeś ją od zawsze!

 

#damskomeska

Odwaga – urodziłeś się z nią!

Gdy byłeś dzieckiem pewnie wielokrotnie nabiłeś sobie guza. Gdy patrzysz teraz na bawiące się małe dzieci pewnie widzisz możliwe zagrożenia wokół. Zaraz się uderzy w głowę! Zaraz połknie małą część. Przecieś to parzy!

Byłes taki sam. (Byłaś taka sama). Ciekawy świata, chciałeś wszystko poznać i dopiero uczyłeś się co robić a czego nie.

Cofanie ręki znad ognia to dobry nawyk. A zagadywanie do obcych dzieci w piaskownicy? ” Nie zabieraj nikomu zabawek. Ale ty nie chciałeś kraść. Przecież mogłeś poznać nowych kolegów.

Ciągnięcie dziewczyn za warkocze jest złe? Przecież nie chciałes jej skrzywdzić, chciałeś jej dokuczyć dla zabawy. Chciałeś rywalizować.

W szkołach tańca często robi się kółko i każdy może wejść do środka i zatańczyć przed innymi. np na zajęciach hip-hop czy breakdance. Małe dzieci pchaja się, by wychodzić na środek jak najczęściej. Starsze dzieci, młodzież i dorośli trzymają się grupy i boją się wyjść przed innych. Małe dzieci uczą się najszybciej, bo bez wahania wystawiają się na mnóstwo prób i błędów. Im szybciej popłenisz błędy, tym szybciej się na nich nauczysz.

Małe dzieci są głupie? Ich mózg rozwija się w szybkim tempie bo dostarczają sobie wiele nowych wrażeń.

Ty masz przewagę nad dziećmi, bo Twój mózg zauważa dużo więcej i szybciej skoryguje błędy. Ale boisz się prób. Boisz się opinii innych.

Jak sobie z tym poradzić?

Twoje życie nie interesuje innych tak bardzo jak myślisz. Twoi znajomi moga lajkowac regularnie Twoje posty, ale i tak bardziej myślą o sobie, o ich własnym wizerunku , choćby tym internetowym.

Nawet jeśli ktoś Cię hejtuje, to tylko dlatego że myśli źle o własnym życiu i nie ma na co przeznaczać swojego czasu. Tylko Ludzie skupiający się na sobie osiągają sukces w swoim własnym życiu.

Chłopaku: Czy gdy podchodzisz do dziewczyny ważniejsze są szydercze śmiechy kolegów, czy poznanie fajnej dziewczyny, z którą się umówisz, a oni będą w tym czasie masturbować się do porno?

Dziewczyno: Czy gdy jako jedyna na imprezę ubierzesz kieckę, ważniejsze są hejty koleżanek i czucie się „inną”, czy wyróżnienie się i podziw w oczach chłopaków i innych dziewczyn?

Odwaga odróżnia ludzi którzy dążą do szczęścia, od tych którzy dążą do przeciętności.

 

P.S. Wypróbuj: Idąc ruchliwą ulicą krzyknij jak indianin zasłaniając usta. Ile osób na to zareaguje? I czy po chwili będą o tym pamiętać?

 

odwaga

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *