Jak rozmawiać w atrakcyjny sposób z mężczyzną?

Oto darmowy rozdział książki „Jak mieć szczęśliwe relacje z mężczyznami?„:

ROZDZIAŁ 8: Jak z nim rozmawiać i pisać by być interesującą osobą i by on chciał więcej?

Najpierw zadaj sobie ważne pytanie: Jaki masz cel w rozmowie nim? Twoim celem jest to by on była zangażowany i zainteresowany Tobą, prawda? Jak sprawić by rozmowa był atrakcyjna?

Facet najpierw chce flirtu i podtekstów, żeby pisanie było przerywnikiem między spotkaniami, lub do tych spotkań prowadziło, bo chce się z Tobą spotykać, przytulać się, uprawiać seks, a DOPIERO POTEM chce się z Tobą przyjaźnić, budować więź. To wygląda tak u faceta:

FLIRT -> PODTEKSTY -> SEKS I CZUŁOŚĆ -> BYCIE RAZEM I BUDOWANIE WIĘZI I PRZYJAŹNI

On chce by na początku było lekko, zabawnie, uwodzicielsko z humorem i podtekstami. Jeśli chcesz być atrakcyjna dla niego w rozmowie to skup się na flircie i podtekstach. Nie musisz być zboczona i nawiazywać do seksu. Ale ta rozmowa musi być uwodzicielska a nie o tym co robisz na co dzień, o tym kto gdzie pracuje itp. Te informacje wymieniane są jakby przy okazji. Wiele dziewczyn chce zbudować więź i przyjaźń z facetem pisząc długo o codziennych sprawach zamiast zrobić „nastrój” i płynąć na fali flirtu.

Nawet rozmawianie o hobby czy wspólnych zainteresowaniach nie jest aż takie ważne. To że oboje lubicie siłownie, albo że Ty się pochwalisz znajomością piłki nożej nie oznacza że on powie kumplom: „wow, ona zna się na piłce nożnej” . On chce powiedzieć im: „wow, ona jest intrygująca, ma wyobraźnie, jest uwodzicielska” i mysli wtedy o tym jaka ona się całuje, jaka jest w łóżku, on chce jej kobiecej energii i to go przyciąga. Przykro to powiedzieć, ale nawet Twoje sukcesy w pracy, czy w Twoim hobby, albo ogarniecie życiowe albo bycie za coś cenioną w społeczeństwie będą go interesować ale nie teraz, tylko już duzo później w długim związku. Przypominając 5 ról kobiety: On najpierw chce Damę, Dziwkę i Małą Dziewczynkę, a dopiero potem w związku Gospodynię i Kumpelę.

Pozwol że przypomnę:

Dama – kobiecość

Dziwka – seksualność

Mała Dziewczynka – czułość, bycie słodką, zabawną, lekką

W czasie rozmowy z nim nie zastanawiaj się, kogo on szuka, czy jest fajny czy nie, czy jest podrywaczem czy nie, co o nim mówią ludzie. Skup sie tylko na tym czy TY PRZYJEMNIE SIE Z NIM CZUJESZ CZY NIE. Skup się NA SOBIE PRZY NIM a nie na nim. Skup się zatem na tym aby SPRAWIAĆ SOBIE SAMEJ PRZYJEMNOŚĆ rozmową z nim. Czyli na zabawie, na przyjemnych emocjach, na poczuciu humoru, szukaj w rozmowie śmiechu albo romantyczności, albo seksualności. Rozmowa jest dla Ciebie. Cala relacja z facetem jest dla Ciebie.

Jeśli czujesz że nie masz w tym wprawy, to dobrym pomyslem na rozgrzewkę w rozmowach z facetami jest popisanie na Tinderze z rożnymi gości, niekoniecznie z intencją podrywu czy umawiania spotkanie tylko po prostu na luzie, aby rozkręcić się z flirtowaniem i oswoić się z facetami.

Oto jak prowadzić atrakcyjną rozmowę z facetami:

POCZUCIE HUMORU

Dokładnie tak samo jak żartujesz z koleżankami czy ze znajomymi! Tylko nie przesadź, by nie być tylko zabawną.

ROZMAWIANIE O BLISKOŚCI MIĘDZY KOBIETĄ I MĘŻCZYZNĄ, PODTEKSTY

Np. „Umiesz się całować, hm ciekawe…”

„Jak się mnie głaszcze i przytula to mruczę jak kot”

„Lubię sukienki, chyba założę dziś, ale ona jest dość krótka”

„Zawsze chciałam całować się w deszczu” (gdy akurat piszecie a za oknem pada deszcz, lub gdy na randce spadnie deszcz)

„Lubię męskie dłonie , lubię się przytulać”

Bardziej seksualne:

„Nie mam chyba innej bielizny niż koronki…”

„Lubię obcasy, mam wiele par…”

„Nie nosze zwykle obcasów, ale mam taką jedną parę wysokich…, choc trudno w nich chodzić, chyba tylko po mieszkaniu 😉”

„Mam fajny strój, ale nie wypróbowany jeszcze z nikim…”

„Zawsze chcialam uprawiac seks w nietypowym miejscu, ale moi byli partnerzy byli za malo spontaniczni…”

Faceci uwielbiają dziewczyny które używają seksualnych aluzji. Oczywiście nie można o tym mówić cały czas, ale to właśnie dodaje Ci atrakcyjności . Jeśli zawsze byłaś szarą myszką to zacznij od najlżejszych z powyższych tekstów. Jednocześnie pracuj nad swoja kobiecością – najlepiej poprzez akceptacje swojego ciała – np. na kursach zmysłowego tanca, o czym pisałem w rozdziale 2.

PREZENTOWANIE W ROZMOWIE CECH KAŻDEJ Z 5 RÓL IDEALNEJ KOBIETY:

Dama:

„No czemu mi nie otwierasz drzwi?! Phi!” – z żartem udajesz focha i prychasz gdy on nie potraktowal Cię jak damę.

Udajesz że robi Ci się słabo i potrzebujsz się na nim oprzec, albo nawet udajesz ze się przewracasz i on Cię łapie i wtedy mowisz w żartach że sprawdzałas czy można mu zaufać.

Dziwka:

„Lubie jak facet dominuje”

„Lubię świntuszyć z facetem jak jesteśmy parą…”

Gospodyni:

„Ostrzegam, robię dobrą sałatkę owocową na piknik”

 „super gotuję, jak dotrwamy do 4 randki to moge cos przygotować 😉

Kumpela:

Użyj nagle znienacka : „spoko ziomek/mordo” i uderz go dłonią w ramie. Takim zachowaniem mozesz go troche „nastraszyc” że wrzucasz go do friendzone, albo nawet: „chodź Ci tutaj znajdziemy dziewczyne” – gdy czujesz ze on jest Tobą zainteresowany to tym bardzie on pomysli ze wrzucasz go do friendzone i bedzie chciał Cię wyprowadzić z błędu

Dziewczynka:

Bądź bezbronna – oj nie dam rady, taka ze mnie niezdara – mówione gdy np rozwiaze Ci się but, albo nie mozesz czegoś dosięgnąć. Pozwól by Ci pomagał, nie odbieraj jemu możliwości bycia bohaterem. Inny przyklad: „może Ty zamów to na barze bo mi mogą nie sprzedać 😉

DROCZENIE SIĘ:

Kto sie czubi ten sie lubi, faceci uwielbiaja zadziorne dziewczyny. Droczenie się czyli lekkie dogryzanie chłopakowi, np.:

„Co tam chłopcze/kolego/młody (gdy jest młodszy), stary/ (gdy jest nawet tylko kilka lat starszy od Ciebie, możesz też mówić do niego np. Proszę Pana)”

„Nie uda Ci się tak łatwo mnie poderwać ;)”

„Tak łatwo Ci ze mna nie pójdzie J”

Gdy on coś zrobi źle, albo nie jest milionerem:

„No to po co ja tu wogóle przyjechałam…” (gdy mówi że przyjechał tramwajem, a Ty w zabawny sposób udajesz że lecisz tylko na drogie auta)

Droczyć powinnaś sie nie tylko z facetem który Ci sie trochę podoba, ale przede wszystkim z tym na widok którego miękną Ci nogi! Wiem ze to nie łatwe, ale właśnie z Twoim crushem powinnaś się droczyć, bo to dla niego ciekawsze i będziesz wyzwaniem, bo on bedzie chciał wymyślać odpowiedzi na zaczepki.

Drocząc się nie musisz się uśmiechać, ale on musi wyczuwać ironię! Droczenie sprawia że rozmowa jest emocjonalna i jest w niej podtekst bliższej relacji między Wami.

NEGI:

To takie pozornie negatywne teksty lub zachowania, o ile droczenie się jest pełne wyczuwalnej ironii o tyle negi mówi sie spokojnym głosem, np.

I tak nic nie będzie miedzy nami.

Możesz już nie wciągać brzucha (Uwaga: nie ciśnij mu jesli to może byc dla niego faktycznie problem, np zawsze był gruby i ma kompleks)

Szkoda, że nie jesteś brunetem/blondynem

Robisz coś jeszcze poza siłownią?

Jestes naprawde słodki, szkoda ze nie w moim typie

Masz fajne… (jakąś część ubioru), teraz wszyscyt faceci to noszą (niby komplement, ale tak naprawdę neg, bo pokazujesz mu wcale tak bardzo nie wyróżnia się z tłumu )

Neg będzie silniejszy jesli bedzie niewinny:

Ale z ciebie brudaasek ojej

Pochwal przy nim innego faceta: Ale jestes wysportowany (gdy na spacerze spotkacie kogoś kto ćwiczy w plenerze) albo do kelnera (Zna się Pan na winach, wow J)

Te wszystkie teksty sprawiają że facet chce udowodnić Ci że jest dużo fajniejszy.

 Dzięki negom :

– sprawdzasz czy jemu na Tobie zalezy

– sprawdzasz czy jest na tyle silny psychicznie zeby wytrzymac Twój negatywny przekaz i dalej się starać o Ciebie (Uwaga! Nie przesadź!)

– gdy chcesz zbic go z tropu ze nie pójdzie mu z Tobą tak łatwo, żeby bardziej docenił Twoją fajność i to że trudniej Cię zdobyc niz inne dziewczyny

–  tak naprawdę nie chcesz go obrazić, tylko wprawiasz go w zakłopotanie i on się zastanawia czy się Tobie wogóle podoba.

– Podobnie jak przy droczeniu musisz się choc troche podobac facetowi zeby przejął się negiem i zaangażował bardziej w relacji i zaprzeczył temu negowi, ale o to właśnie Ci chodzi. Np.. Jeśli mówisz że szkoda że nie jest blondynem, to on będzie się starał Cie przekonać że kolor włosów nie ma znaczenia.

Droczyć sie i negować mozna nie tylko słownie ale i gestami:

Odejdź od niego, odwróć się plecami, wysmyknij sie z jego objęć, zatancz z innym facetem na jego oczach, pochwal innego goscia zeby on to słyszał.

Uwaga! Negowaniem nie masz obniżyc jego poczucia własnej wartości. Być moze wyczujesz że on sie podłamuje po takich tekstach i wtedy odpuść. Celem negów jest sprawić by on zainwestował energię w pokazanie Ci że jest fajny, on bedzie chcial Ci udowodnić że jest lepszy i przez to zaangazuje się bardziej w relacje z Tobą.

Droczenie , negi i kolejne techniki komunikacji sprawiają że jesteś ciekawą dziewczyną w oczach facetów, nawet jeśli nie jesteś najładniejszą dziewczyną w towarzystwie.

GRANIE RÓL – stwórz z nim swój świat, w którym nadacie sobie role. Jeśli jesteś z nim na domówce i widać, że on też na Ciebie patrzy możesz powiedzieć: „a tu jesteś! Widziałem Cię z tamtym w kuchni, znowu mnie zdradzasz? nie mogę Cię upilnować!” W ten sposób narzucasz rolę, że np. Jesteście parą.

Jak on coś upuści, to powiedz do ludzi wokół: „Słuchajcie przykro mi, juz taki sie trafił”

Jak widzisz nie podlizujesz się mu, tylko nakłaniasz go do przyjęcia zabawnej roli. To wszystko jest zabawne, i tworzy miedzy Wami mały świat, o którym inni nie wiedzą i to Was przyciąga do siebie. Kontynuuj to przy każdej kolejnej okazji, np. „O przyszedł Pan idealny”

W graniu ról mozesz tworzyć z nim różne „światy” ale najlepsze są te to te które sprzyjają zblizeniu się między Wami jako para a więc np.:

Zwiazek  z długim stażem gdzie na siebie narzekacie – oczywiście tutaj jest to zabawne:

„eh Janusz znowu gadasz głupoty…” (wychodzisz z nazywaniem go Janusz znikąd, po prostu w trakcie nawet 1 randki jak on coś powie glupiego, narzucasz role że jesteście starym związkiem)

Stare dobre małżeństwo: „rate kredytu zapłaciłeś”?

Słodziaki czyli mówienie do siebie od poczatku relacji: Misiaczku, Kochanie Trygrysku Kocurze, mój Ty Łobuzie i wizualizowanie tego, że juz jesteście parą z różnymi przywyczajeniami, ale i typowymi problemami

Dobrym pretekstem do grania ról jest skłamanie mu ze widzisz gdzieś gościa, ktory Cie podrywa a Ty nie chcesz i czy on moze udawac Twojego chłopaka. Wtedy chwytasz go za reke i udajecie pare, jak jestes odwazna mozesz nawet powiedzieć: „pocałuj mnie szybko, bo tamten patrzy!” . Pocałunek bedzie dla niego przyjemny i zapamieta go. Nie rób tego mowiąc mu że jest tam gdzies Twój eks bo wtedy on pomyśli ze skoro masz problem z zobaczeniem swojego eks to moze ciagle cos do niego czujesz i chcesz wykorzystac go, by eks byl zazdrosny.

DYSKWALIFIKOWANIE GO, czyli wątpienie w to, że coś między Wami będzie, np.:

„Fajnie mi się z Tobą gada, jestes jak mój starszy brat” (on myśli, że wrzucasz go we friendzone)

„Fajny jesteś, szkoda ze wole brunetów ☺”

„Jesteś rozkoszny, na pewno znajdziesz fajną dziewczyne ☺”

DYSKWALIFIKOWANIE SAMEJ SIEBIE – gdy on juz jest Toba zainteresowany bardziej, wtedy mówisz, że Ty nie pasujesz do niego:

„Jestem dla Ciebie za młoda/za stara” (Gdy on jest odpowiednio duzo starszy lub duzo młodszy). Jeśli będziesz dla niego atrakcyjna, to Twój wiek nie będzie dla niego aż tak istotny i on będzie Cię przekonywać, że wcale nie jesteś za młoda/za stara)

KWALIFIKOWANIE JEGO DO SIEBIE – czyli mówienie o tym co lubisz w facetach, ale w nie w formie stawiania wymagań by ktokolwiek dostąpił zaszczytu bycia z Tobą – bo tego faceci nienawidzą – tylko mowienia spokojnym tonem co swoich preferencjach:


„Lubie facetów z jajami/odważnych/zdecydowanych”

„Lubie facetów, którzy potrafia mnie zaskoczyc”

„Lubie jak facet otwiera mi drzwi do samochodu”

„Lubie jak facet mnie odprowadzi do domu” – gdy konczy sie impreza/spotkanie

Dzieki mowieniu przy nim niby przy okazji o tym, czego chcesz sprawdzasz na ile on jest Tobą zainteresowany.

TESTOWANIE JEGO INWESTYCJI W RELACJĘ – tzn., sprawdzanie czy będzie się starał, np

Czy przyniesie Ci drinka? Siadasz przy stoliku i czekasz.

Czy zabierze Twoją kurtkę, gdy się rozbieracie przy stoliku, albo w szatni bo stoisz do niego tyłem

Czy przyjedzie po Ciebie zebyś nie musiała jechać autobusem? – „dobra, mozemy sie tam spotkać, tylko ja musze jechać godzinę autobusem…”  Jak on na to zareaguje?

PUSH AND PULL – czyli przyciąganie i odpychanie. Chodzi o to że robisz coś fajnego dla nie, ale potem nagle się dystansujesz. Np. mówisz:

„Jesteś super… mógłbyś być moim bratem” 😊

Push and pull to nie tylko słowa ale i gesty, np. Siądziesz mu na kolanach, ale po chwili z nich schodzisz. Albo patrzysz na niego uwodzicielsko, a za chwilę rozmawiasz jakbyś była znudzona., albo rozgladasz sie np po knajpie i łapiesz wzrokiem innego faceta, albo patrzysz flirciarsko na kelnera lub flirtujesz z kelnerem przy zamówieniu, mimo że przed chwilą miło rozmawiałaś z tym facetem.

Tańczysz z nim zmysłowo ale potem idziesz sobie bez słowa do baru.

Zobacz że te wszystkie metody to jest pewnego rodzaju manipulacja. Czy manipulacja to coś złego? Jeśli mama mówi Ci: „Cała podłoga jest taka brudna…” to manipuluje Tobą abyś się tym przejęła  i ją umyła. Jeśli ktoś mówi: „Nie, wcale nie trzeba mi pomagać..” to często znaczy że chciałby pomocy ale wstydzi się wprost poprosić. Jeśli powiesz mu że Ci zimno, to manipulujesz go zeby dał Ci swoja bluzę albo Cie przytulił. To wszystko jest manipulacja i taka jest ok. Manipulacja jest zła, jeśli prowadzi do złych rzeczy, gdy może komuś zaszkodzić. W podrywaniu, flirtowaniu manipulacja jest dobra gdy powoduje, że on więcej inwestuje w tę relację, i to zbliża Was do siebie.

WZBUDZANIE ZAZDROŚCI – czyli np. flirtowanie z innym facetem na oczach tego który Ci się najbardziej podoba.

Ale też to, że wrzucisz na facebooka fotkę jak robisz coś fajnego z kumplem i ten facet to zobaczy.

TESTOWANIE – Testowanie to różne podchwytliwe pytania, czy zachowania dziewczyny wymuszające na facecie jakąś szybka reakcję. Na podstawie jego reakcji przekonujesz się jaki on jest naprawde, bo taki test niesie ze sobą emocje których nie sposób ukryć. Sama te testy robisz czasem niewiadomie a czasem świadomie, są to pytanie typu:

„pewnie do każdej laski tak zagadujesz” – sprawdzasz, czy on jest  podrywaczem

 „nie ide do łózka do 5 tej randki” – sprawdzasz na czym mu zalezy w tej relacji

„nie jestem taka łatwa” – sprawdzasz na ile chodzi mu o seks

„zawsze jesteś taki pewny siebie?” – sprawdzasz czy jest naprawde pewny siebie, czy tylko maskuje kompleksy

Te pytania są dla faceta trudne i zaskakujące i często nie wie co powiedzieć. I właśnie o to chodzi, żeby go przyłapać na czymś takim, na szybko i w emocjach, bo wtedy facet odruchowo powie lub zrobi coś bez przemyślenia. I przez to pokaże swoje prawdziwe zamiary, swój prawdziwy charakter.

Testami mogą być nie tylko słowa ale i zachowania:

Tańczysz z nim chwilę, ale nagle odchodziisz i tańczysz z innym facetem. Sprawdzasz, czy on będzie bardzo wkurzony.

Faceci rzadziej ale też czasem testują dziewczyny:

„Widziałem Cię jak z nim flirtowałaś”

„Zawsze używasz filtrów w social mediach?”

„Czy ty mnie podrywasz?”

On: „Dlaczego nie masz chłopaka?” -> Odpowiedz mu: „A Ty czemu nie masz dziewczyny?” (i nie ciągnij już dalej tego tematu)

On: „Czemu taka dziewczyna jak Ty ma Tindera?” (Jeśli gadacie na portalu randkowym) Ty:  żartobliwie: „jestem zbyt wybredna” , „Mama mi kazała założyć ☺”   , „W realu nikt nie potrafił mnie rozśmieszyć więc może tu?”

Generalnie – nie pokazuj ze jest to dla Ciebie jakikolwiek problem, że korzystasz z Internetu do poznawania facetów.

Jeśli totalnie nie wiedziałabyś, co powiedzieć na jego test to zawsze może po prostu uśmiechnąć się zuchwale i nic nie mówić, albo powiedzieć: „no tak, tak, jasne” albo po prostu prychnąć, czyli zrobić takie: „pffff”, ale nie chamsko tylko na luzie.

Ogólnie w życiu brak reakcji na krytykę jest często bardzo dobrą opcją. Czy na pewno jesteś zobowiązana żeby się komuś tłumaczyć? Czasem chcesz się z czegoś wytłumaczyć i okej, ale rób to spokojnie i tylko do osób na których naprawdę Ci zależy. Ludzie spokojni są szanowani. Zobacz na polityków, na osoby na wysokich stanowiskach, bogatych itp. Oni się nie tłumaczą nerwowo, myślą chwilę nad odpowiedzią, nie mają presji szybkiego wyjasniania czegoś. Często możesz uśmiechnąć się, wzruszyć ramionami, powiedzieć: „Tak, właśnie taka jestem” jako żart i tyle.

UWAGA!! TE WSZYSTKIE POWYŻSZE TECHNIKI ROZMOWY CZYLI DROCZENIE, GRANIE RÓL, NEGI, TESTOWANIE ITP. DZIAŁAJĄ DOBRZE GDY CHOĆ TROCHĘ PODOBASZ SIĘ FACETOWI (PAMIĘTAJ ŻE NAJWAŻNIEJSZY W TEJ KSIĄŻCE JEST CAŁY ROZDZIAŁ 2). MOGŁABYŚ TEGO W OGÓLE NIE STOSOWAĆ, ZWŁASZCZA GDY BARDZO PODOBASZ SIĘ FACETOWI ALE WTEDY NIE BĘDZIESZ PO PROSTU CIEKAWA DLA NIEGO W DŁUŻSZEJ PERSPEKTYWIE. FACECI CHCĄ CIEKAWYCH BARWNYCH DZIEWCZYN, KTÓRE MAJĄ WYOBRAŹNIĘ I UŻYWAJĄ TAKICH TECHNIK FLIRTU. JEŚLI BĘDZIESZ TYLKO POWAŻNA I SPOKOJNA TO MOŻE NAWET BĘDZIECIE SIĘ SPOTYKAĆ, MOŻE NAWET BĘDZIECIE W ZWIĄZKU, ALE GDY NP. SEKSUALNOŚC W ZWIĄZKU JUŻ TROCHĘ OSŁABNIE TO BĘDZIE MU BRAKOWAĆ CHEMII I DROCZENIA MIĘDZY WAMI. FACECI CHCĄ BY ROZMOWA Z TOBĄ BYŁA CIEKAWA I INTRYGUJĄCA. TAK SAMO JAK MAJĄ SWOICH KUMPLI WIELE LAT, Z KTÓRYMI ZAWSZE PRZY PIWIE SOBIE NAWZAJEM CISNĄ I ŻARTUJĄ.

MOŻESZ TEŻ CZASEM POMYŚLEĆ ŻE PRZEGNIESZ Z TYM TESTOWANIEM CZY NEGOWANIEM FACETA I ON UZNA ŻE CI SIĘ NIE PODOBA I ODPUŚCI. TRZEBA TU ZNALEŹĆ ZŁOTY ŚRODEK, JEDNAK JEŚLI FACET ODPUSZCZA PO TWOIM JEDNYM CZY DRUGIM TEKŚCIE TO CZY NA PEWNO CHCESZ TAKIEGO NIE WIERZĄCEGO W SIEBIE GOŚCIA?

CZY I JAK KOMPLEMENTOWAĆ FACETA?

W ogóle nie powinno się rozmawiać o tym , czy kogoś komplementować czy nie. To powinno być szczerą reakcją na coś fajnego w tej osobie. Nie komplementuj na siłę, tylko gdy naprawde jesteś pod wrażeniem czegoś w tym facecie. Z drugiej strony zastanów się teraz czy np Twoja mama nigdy nie pochwaliła Twojego taty za nic, choćby za to, że dowiózł Waszą rodzinę bezpiecznie na wakacje nad morze. I w związku z tym Ty rzadko komuś mowisz miłe słowa, nawet jak doceniasz tę osobę w myślach. Skoro pojawia Ci się taka myśl, to po prostu mu to powiedz. Fałszywe komplementy są wyczuwalne przez ludzi bardziej niż nam się wydaje.

Zatem komplementuj wtedy gdy NAPRAWDĘ coś Ci się spodoba, ale nie co chwilę.

Chwal za konkretna rzecz która jego wyróznia i wiąże się z czymś co sam wybrał/na co sam zapracował:

Czyli nie „masz ładne oczy” (powiesz mu to później) tylko „masz super t-shirt” (bo to potwierdza jego dobry wybór, dobry gust), albo „dobrze prowadzisz w tańcu”.

Nie mów mu: „Ale masz super samochód” tylko: „wow. jak zarobiłeś na taki fajny samochód? Ile musiałeś poświecić by to osiągnąć, jak się z tym czujesz?” Powinna Ci zaimponować jego zaradność, a nie posiadanie pieniędzy samo w sobie. Chyba że miałaś chłopaka z bogatego domy, ale sama jesteś z bogatego domu i teraz oceniasz wartość ludzi po modelu iphone’a albo wielkości domu?

Możesz podkreślić, jak coś dziala konkretnie na Ciebie:

Zamiast: „masz ladne dłonie” to „masz miękkie dłonie w dotyku” albo „pokaż dłoń, o, jaka mila w dotyku”, a na dalszych etapach znajomości: „lubie jak mnie dotykasz dłońmi po ciele”

Komplementuj to co chcesz by robił częściej:

„Podoba mi się to, jak o mnie dbasz, że jesteś dżentelmenem” (gdy on otworzy Ci drzwi do auta)

„Uwielbiam jak facet mnie przytula stojąc tuż za mną.”

 Wtedy zobaczysz czy mu na Tobie zależy jeśli zapamięta te wskazówki które są jednocześnie komplementami.

Wzmocnieniem komplementu jest dodanie porównania:

„Jesteś najlepszym tancerzem na tej sali!”  – zobacz że to będzie zwykle szczery komplement, bo przeciez on nie musi byc najlepszym tancerzem na świecie, tylko na tej sali, a dla faceta mega ważne jest być lepszym od innych facetów.

Możesz połączyć komplementy z negami i kwalifikowaniem go pod Twoje preferencje:

„Fajny z Ciebie facet. Szkoda że wolę brunetów.” (Gdy on jest blondynem i odwrotnie)

„Ale z Ciebie Łobuz, wole spokojnych chłopaków”(może bedzie wówczas chciał pokazać Ci swoją milszą stronę)

Albo odwrotnie: „wow, emanujesz takim spokojem, chociaż fajnie jak facet jest czasem łobuzem”

Zobacz na tekst:

„Tańczysz super, jakbyś był mlodszy/starszy to bym Cię zapraszała na wesela”

Jest w tym zdaniu komplement ale i zdyskwalifikowanie samej siebie. Po takim zdaniu on może chcieć Cię przekonywać że wiek nie ma znaczenia i zainwestować więcej w relację z Tobą.

JAK PRZYJMOWAĆ KOMPLEMENTY:

Przyjmij komplemet z usmiechem i powiedz: „dziekuje”. Nie mów: „wcale nie” , „gdzie tam ja…” „pewnie każdej tak mówisz…” ! Nie obniżaj swojej wartości! Poczuj sie miło ze Cie docenił. Możesz nawet powiedzieć: „no wiem, jestem zajebista 😉” ale nie przesadzaj z tym bo nikt nie lubi chwalenia się. A najlepsze jest krótkie „Dziękuję” i uśmiech.

RÓŻNE TEMATY DO ROZMOWY, KTÓRE SPRAWIĄ ŻE BĘDZIECIE SIĘ RAZEM DOBRZE CZUĆ ZE SOBĄ

Wspomnienia z dzieciństwa: Kto chciał kim zostać? wpadki, pierwsza miłość, pocałunek, seks

Relacje damsko-męskie:

Co ci się podoba w dziewczynach jakie konkretne cechy? (to będzie tez wskazówka dla Ciebie)

Czy wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia?

Marzenia , cele:

Gdyby nie było żadnych ograniczeń to kim byś chciała zostać juz teraz bedac dorosłym, dorosłą?

Jakie masz marzenia? A jakie masz cele zawodowe i życiowe?

Podróże: Gdzie byłeś? Co Ci się podobało? Gdzie chcesz pojechać?

Spontaniczne historie z Waszego życia

Co szalonego/głupiego zrobiłeś?

Czego się wstydzisz?

Nie zadawaj pytań zamknietych czyli takich na które odpowiada się zwykle Tak lub nie, czyli zamiast: Czy lubisz swoje studia, zapytaj: Dlaczego wybrałeś akurat te studia?

Spytaj go o jego pasje, nawet jak myślisz , ze one Cię nie interesują. Nech powie po prostu co go fascynuje w tej pasji. Ty masz swoja pasje ktorej on moze nie rozumieć. Ale nawet jak nie macie wspólnych pasji to TO NIE MUSI PRZESZKADZAĆ WASZEJ RELACJI, bo w związku TRZEBA część czasu spędzac osobno.

Nie szukaj na sile podobieństw miedzy Wami, albo wyjdą naturalnie, albo nie. Nie ucz sie na siłę czym jest spalony zeby mu zaimponować wiedzą o piłce nożnej.

Możesz zapytać gdzie pracuje i co robi, ale nie wypytuj go ile zarabia. Zapytaj bardziej dlaczego robi to co robi, czy zawsze chciał , co go cieszy w pracy, a co wkurza. Ale temat pracy częsro bywa nudny więc niech ten temat zajmie Wam maks 3 minuty!

Niech tematy typowo związkowe takie jak:  plany na przyszłość, praca, rodzina, slub, dzieci, miejsce mieszkania, styl życia wychodzą przy okazji a nie są jedynym tematem pierwszej czy drugiej randki.

Spróbuj skupić się na tym co ciekawego może dać Ci ta osoba. Może ma ciekawą historie życia, może ma fajne poczucie humoru. Nawet jeśli okazałoby się że uznasz, że to nie to, to dowiesz się coś ciekawego, a może poznasz jego znajomych i jakiś jego kolega wpadnie Ci w oko?

O CZYM NIE ROZMAWIAĆ NA POCZĄTKOWYCH ETAPACH ZNAJOMOŚCI:

Nie żal się przy Nim na facetów ze są niedojrzali albo że chcą tylko jednego, że sie sparzyłaś, ze poprzedni Cię zranił. To odpycha faceta, bo on uzna że będziesz tak narzekać częściej i zakładać, że on też taki będzie.

Nie mów o swojej przeszłości, nie opowiadaj mu o bylych facetach. Fajnie jest powiedzieć sobie, kto miał ile zwiazków i jak były długie ale bez sensu wchodzic w szczegóły. Wszystko co uznasz ze moze byc źle odebrane, bo on nie bedzie znał pełnego kontekstu, po prostu pomiń.

Nie chwal się jakich to miałaś fajnych bylych, nie porównuj go do nich, np. gdy zabral Cię na zwykłą kawę do Starbucksa.  „no fajnie tu, mój byly zabierał mnie tylko do drogich rstauracji”

Nie mów o swoich wysokich standardach w taki sposób że się ich domagasz: „Chcę żeby facet traktował mnie jak księżniczkę”, zamiast tego powiedz łagodniej: „Lubie jak facet traktuje mnie jak księżniczke, lubie wtedy traktować go jako księcia”

Nie zwierzaj się z głębokich intymnych tematów jak np Twoje problemy psychiczne, depresja po smierci najblizszej osoby, kompleksy itp. Ja wiem że oczekujesz wsparcia od swojego mężczyzny, ale na to przyjdzie czas w zwiazku.  Czy wchodzisz w związek by facet uratował Twoje nudne albo smutne życie? Czy liczysz że on będzie lekiem na całe zło? Czy chcesz go obarczać swoją przeszłością? O tym będzie więcej później.

Nie kłóć się w kontrowersyjnych, trudnych tematach jak religia, polityka, feminizm, wojna płci, aborcja , bo zdanie na te tematy może nie mieć zadnego znaczenia dla Waszej relacji, wiec po co szukac problemów?

Jeśli szukasz zwiazku to powiedz tak: „Szukam relacji z której nie chce się wychodzić” . To zdanie jest atrakcyjne bo pokazujesz, że nie rzucasz się na byle co, że wątpisz w to że będzie aż tak fajnie, że zwykle wychodziłas z relacji Ty (a nie partner) bo nie spełniała Twoich oczekiwań. Nie mów ostro: „Interesuje mnie tylko związek, jak nie to nara” bo to odstrasza albo zniechęca facetów.

JAK Z NIM PISAĆ?

Zastanów się na początku jaki masz cel w pisaniu do niego? Celem powinien być flirt i umówienie się na spotkanie, a nie pisanie przez dłuższy czas dla zabicia czasu, nie bycia samotną, albo wmawiania sobie że on jest taki super, mimo, że nawet nie poznałaś go na żywo.

Pisząc z nim stosuj dokładnie te same zasady co w rozmowie na żywo, czyli droczenie się, odpowiedzi na testy, humor, dyskwalifikowanie, granie ról, negi,itd. Stosuj wszystko to co napisałem wyżej, bo wtedy będziesz interesującą dziewczyną i wytworzy się między Wami więcej emocji, on będzie bardziej zaangażowany. Nigdy mu się nie podlizuj!

 Pamiętaj tylko, że w sms-ach nie widać Twojego wyrazu twarzy i nawet użycie emotek nie daje tego samego efektu jak na żywo. Pisanie nigdy nie zastąpi rozmowy na żywo. Jeśli np. napiszesz mu nega to on sie moze zrazić, bo nie odszuka w tym ironii, a na żywo byłoby to jak najbardziej okej.

Możesz jak najbardziej napisać do niego kilka razy jako pierwsza (gdy np. rozmowa się zawiesiła w martwym punkcie), korona Ci z głowy nie spadnie, a będziesz wiedziała czy on jest zainteresowany. Ale jeśli on też nie wychodzi z inicjatywą, to odpuść to sobie.

Nie odpisuj pojedynczymi słowami. Albo angażuj się w pisanie albo w ogóle nie pisz. Po co tracić czas? Wiem że może jesteś młoda i nie wiesz czego chcesz, ale chyba szybciej się przekonasz czy chcesz mieć kontakt z tym facetem, gdy chociaż spróbujesz pogłębić kontakt i pisać trochę więcej. Przecież w każdej sekundzie może przestać pisać i olać tę relację. Pisząc krótkie pojedyncze słowa facet widzi że czekasz tylko na jego inwestycję i nic nie dajesz od siebie. Kojarzy mu się to z tym, że tak samo będziesz robić jak stworzycie jakąś relację i będzie go to wkurzało. Dodatkowo facet widząc że nie piszesz nic ciekawego może pomysleć że nadajesz się tylko na krótką relację, np. tylko na seks, bo widzi w Tobie może i ładną ale nudną dziewczynę. Przestań więc pisać tylko „aha”, „tak” , „haha” , tylko zainwestuj coś od siebie, może ten facet okaze się naprawdę fajny ale teraz zniecheca go Twój styl pisania?

Z drugiej strony nie pisz długich wiadomości, żeby pokazać jaka jesteś mądra i wygadana. W dodatku zainwestujesz w to dużo swojego czasu a nawet nie wiesz czy cos z tego wyjdzie.

Niech to będzie luźna, niezobowiązująca rozmowa, tak jakby toczyła się na żywo przy piwie albo na spacerze. Nie opowiadaj mu całego swojego dnia, bądź trochę tajemnicza i gdy dopytuje się dużo to napisz mu „A co Pan detektyw taki dociekliwy?” Chodzi o to, żeby w pisaniu pozostawiać niedopowiedzenia, które zachęcają do spotkania.

Nie pisz do niego cały czas. Najwyżej kilka razy dziennie, albo co drugi, co trzeci dzień. Nie odpisuj od razu, tylko wtedy kiedy faktycznie masz chwilę wolnego czasu i akurat masz w rece telefon. Nie czekaj nad telefonem, czy on odpisze. To jest naturalne i nienachalne. Jeśli w ciagu dnia złapiecie się oboje w takim momencie że akurat macie chwilę czasu i widzicie przychodzące od siebie wiadomosci to pogadajcie chwile razem, wymiencie kilka wiadomści odpisuając sobie od razu. A nie tak, że gadacie kilka minut i Ty celowo po jego najnowszej wiadomości nagle robisz przerwe 12 godzin. Pogadajcie, skonczy się watek, wyczerpie się temat i wracacie do swoich spraw. To przeciez naturalne prawda?

Żyj swoim życiem, a nie tylko pisaniem z facetami. Możesz nawet od razu wyświetlić to co on napisał i on wie że wyświetliłaś, ale jeśli nie wiesz co odpisać, nie masz pomysłu, albo po prostu nie chcesz tego teraz robić, to wróć do tego np. na drugi dzień jak będziesz mieć nastrój i chęć do kontynuowania rozmowy.

W rozdziale 2 pisaem o dążeniu do czegoś wartościowego w życiu, o posiadaniu swoich pasji, hobby które dają Ci szczęście. Jeśli codziennie dajesz sobie szczęście to nie masz czasu żeby zawsze mu odpisać. Bo masz fajna prace, bo lubisz swoje studia, bo lubisz sie malowac 2 godziny i nagrywac tiktoki., bo flirtujesz z kilkoma facetami, a jesli nie masz wokół siebie żadnego fajnego faceta to idziesz na kurs tańca i gadasz tam z facetami i nie patrzysz ciagle w telefon. Wypełniając swoją codziennosc fajnymi rzeczami nie masz czasu odpisywac od razu. Ale jak masz leniwy dzien czy moment z nuda z telefonem to odpisuj mu wtedy od razu i olej to że niby za szybko odpisujesz. Jeśli podobasz sie facetowi to on nie potrzebuje Twojego długiego nie odpisywania. Jeśli facet pisze z Toba, ale nie jest do Ciebie przekonany to nie przerwa w pisaniu go przekona, tylko to jak fajnie będziecie do siebie pisać budujac wspólny klimat, który jest tylko zapowiedzią spotkania na żywo.

Zatem nie olewaj go, ale po prostu nie rzucaj się na telefon jak on pisze, nie bądź na każde jej zawołanie. Będziesz przez to i tak trochę niedostępna i on będzie się zastanawiać czy i jak często o nim myślisz.  Nie bądź nachalna. Jeśli bardzo Ci brakuje relacji z facetami to postaraj się mieć kontakt z kilkoma (nawet np. na Tinderze) i nawet jeśli na tym jednym najbardziej Ci zależy to będziesz mieć innych facetów do rozmowy by nie osaczać tego najlepszego.

Myślisz teraz sobie że jak jestes w niego wkręcona i czekasz ciągle na kolejne wiadomości od niego to odpisujac mu od razu szybko wyjdziesz na zdesperowaną. W większości przypadków tak nie jest. Większosć facetów się cieszy że tak szybko odpisałaś, widzą że jesteś nimi zainteresowana. Gdyby uznal Cię za depseratkę to przestałby z tobą w ogóle pisać. 

Czesto dziewczyny mają taktykę myśląc tak:  Zaprosił mnie gdzieś i skaczę teraz po pokoju z radości, ale udaje spokojną i piszę mu: „no moze znajde czas, nie wiem” . Takim zachowaniem chcesz pokazać facetowi: nie tak łatwo mnie zdobyc. Ale facet nie pragnie wcale kobiety trudnej do zdobycia! Pisałem już o tym w rozdziale 1. Facet może gonić króliczka ale tylko wtedy gdy króliczek daje sygnały że to tylko zabawa i że i tak da się złapać. Więc gdy Cię gdzieś zaprosił napisz mu: „no nie wiem, nie wiem, a ubierzesz najlepszy garnitur”. Czyli pokazujesz mu że jesteś zainteresowana, ale komunikujesz mu w zabawny sposób że jesteś super i warto się dla Ciebie starać.

To, że on więcej zainwestuje czasu i energii w próby zapraszanie Cię gdzieś NIE OZNACZA że np. jak pójdziecie do łóżka na 6 randce, to on potem nie odejdzie. O tym więcej napiszę później. Ta myśl przewinie się jeszcze wielokrotnie w tej książce. Zatem skoro wiesz że termin Ci pasuje i czujesz ze bedzie super i mega sie w środku cieszysz to napisz: „Ok, ciekawe jak bedzie. Moze byc fajnie J”

Powtórzę jeszcze raz: Facet nie pragnie kobiety trudnej do zdobycia, facet pragnie kobiety, która jest dla niego ciekawa zarówno na poczatku relacji jak i później gdy jesteście razem. Droczenie się , granie ról, flirt i te wszystkie małe manipujacje o których pisałem wyżej są po to by było miedzy Wami ciekawie a nie byś nie dała się zdobyć.

Gdy rozmawiacie przez telefon możesz kończyć rozmowe jako pierwsza, by zostawić mu niedosyt, tak samo możesz czasem przerwać pisanie do siebie informujac go że musisz się oderwac od telefonu akurat w ciekawym momencie rozmowy. Dzięki tym niewinnym gierkom dajesz mu poczucie że chce więcej kontaktu z Tobą i nie jest pewny co o nim myślisz.

Zdaję sobie sprawę, że możesz być zbyt nieśmiała by wprowadzać flirt w rozmowach z facetami. Zacznij więc od rozmów online – na tinderze, instagramie itd gdzie łatwiej Ci będzie przełamać się i rozwijać swoje umiejętności. Widząc zainteresowania facetów będziesz stopniowo nabierać wiary we własną atrakcyjność.

ROZDZIAŁ 9: Poznawanie się online:

Tinder oraz Instagram

JAKIE MASZ PRZEKONANIA ODNOŚNIE TINDERA I PODOBNYCH MU APLIKACJI?

Na Tinderze wszyscy chcą seksu? – nie prawda, nawet jeśli wielu facetów…

To już koniec darmowego rozdziału, jeśli chcesz wiedzieć więcej, przejdź do pełnej wersji poradnika, kliknij tutaj:

https://damskomeska.pl/jak-miec-szczesliwe-relacje-z-mezczyznami-zakup

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *