O Autorze

Kim jest autor książki „Uciekłem z WDŻ”  ?

Jestem Maciej.

Od dzieciństwa byłem osobą nieśmiałą i bałem się ludzi. Dodatkowo od dziecka mam problem z jąkaniem, które jest postrzegane w dorosłym życiu, jako oznaka braku pewności siebie i stresowania się. To trochę tak jakbyś miał od zawsze kulawą nogę – ja mam kulawy narząd mowy.

Miałem grono swoich znajomych, w którym czułem się dobrze, ale poza nim już nie. W szkole zawsze przejmowałem się opinią innych. Byłem zawsze z boku, wstydziłem się popularniejszych ode mnie osób, wstydziłem się zgłaszać na lekcjach, wstydziłem się być w czymś dobry i to pokazywać.

Miałem pierwszą dziewczynę w liceum, potem w wieku 21 lat, ale to one mnie wybrały, a nie odwrotnie. Nie potrafiłem samodzielnie poznać dziewczyny takiej, jaką naprawdę chcę. Wstydziłem się seksu i bałem się prowadzić do niego z dziewczyną. Byłem nieszczęśliwy.

Zupełnie przypadkiem trafiłem na książkę, w której ktoś napisał:, „Jeśli podoba się Ci się dziewczyna idąca chodnikiem, to podejdź do niej i zagadaj. Nie umrzesz od tego, nikt się na Ciebie nie rzuci, nikt Cię publicznie nie wyśmieje”.

To było takie proste, ale dla mnie to było jak wyjście z jaskini. Zacząłem to robic, nawet mimo tego, że stresowałem się i jąkałem jeszcze bardziej. Ale poczułem, że dostałem przyzwolenie na robienie w życiu tego, czego pragnę, nie oglądając się na normy społeczne, na opinię innych osób. Nikt mi tego nigdy nie powiedział To była ogromna radość i chęć sprawdzenia czy to działa. Jak daleko mogę przesuwać granicę w życiu po swojemu? To jest właśnie poczucie wolności, o której piszę w Manifeście na początku tej książki.

Wiedzę, która mnie uwolniła posiadłem w wieku 25lat i rozwijałem ją przez kolejne lata. Chciałbym to wszystko wiedzieć w wieku 13-15 lat i wówczas byłbym teraz o wiele dalej niż jestem. Miałbym o 10 lat więcej umiejętności, wspaniałych doświadczeń, wspomnień. Szkoda, ale czasu nie cofnę. Teraz jestem po 30-stce i wreszcie czerpię z życia pełnymi garściami.

Jestem badaczem relacji damsko-męskich. Swoimi doświadczeniami dzielę się na Youtubie – kanał Uciekłem z WDŻ. Pomagam kobietom i mężczyznom rozwijać się bez ograniczeń. Stworzyłem portal randkowy Freedom do łączenia ludzi w pary. Organizuję imprezy dla singli – Speeddating nad Wisłą, oraz imprezy sportowe, na których jestem konferansjerem co kiedyś wydawało mi się nie do zrobienia, z moim zacinaniem się, tak jak człowiek z kulawą nogą nie pogra w koszykówkę.

Moją filozofię życiową można nazwać jednym słowem „wolność”. Chodzi tu o wolność wyboru – tego, co w życiu chcemy, a nie tego, co wypada.

Być może nikt nigdy Ci nie powiedział, że nie musisz być przeciętny. Że nie musisz stać w tej samej kolejce, co inni. Że możesz poznać dziewczynę, o której inni marzą. Że możesz się wychylić z szeregu i nie umrzesz od tego. Że nie ma znaczenia, co o Tobie myślą koledzy ze szkoły czy z podwórka, że możesz iść zawsze z wypiętą piersią, nawet po mocnym upadku.

Świat będzie swobodniejszy i prostszy jeśli nie będziemy się wstydzić realizacji swoich pragnień i nie będziemy marnować swojego czasu i energii na krytykę innych. Tak jak dzieci, które nie oceniają, tylko doświadczają życia. Dziecko rodzi się z czystym, nieskażonym umysłem. Pozostań dzieckiem.

Nie jestem żadnym Guru. Chciałbym, by świat był nieco lepszy. Moja idea pozbawia kompleksów ludzi, przestają się bać swoich pragnień. Przestają się podporządkowywać społeczeństwu. Dzięki takiej ludzie świadomiej idą przez życie, świadomiej dobierają się w pary i będąc zaspokojonymi wewnętrznie mogą zaspokajać innych wokół – czyli tworzyć szczęśliwe związki, rodziny.

Dziękuję Bogu, kimkolwiek jest, że „przypadkiem” dał mi wiedzę, siłę i wytrwałość do wdrożenia tej wiedzy do mojego własnego życia. Wiedzy, której nikt mi nie przekazał, musiałem sam ją zgromadzić i doświadczyć. Tę wiedzę chcę przekazać dziś Tobie dzięki temu blogowi i mojej książce „Uciekłem z WDŻ”

Maciej Nowak, autor